profesjonalne strony www
i sklepy internetowe szyte na miarę

Strategie pozycjonowania witryny

pozycjonowanie stron

pozycjonowanie

Każdy, kto posiada swoją stronę internetową wcześniej czy później będzie zmuszony do jej promocji w sieci. Większość z Państwa na pewno słyszało o pozycjonowaniu strony www w Google. Niestety w Internecie jest wiele sprzecznych informacji, które mogą wprowadzać pewną niejasność, a tym samym obawę przed tą formą reklamy.

 

Co to jest pozycjonowanie strony internetowej?

 

Pozycjonowanie polega na stopniowym podnoszeniu jej pozycji w wyszukiwarkach. Obecnie 90% rynku należy go Google, dlatego należy się skupić wyłącznie na tej wyszukiwarce. Zabiegi, które powinny zostać dokonane, należy wprowadzać stopniowo i systematycznie. Wtedy wyniki pozycjonowania będą stabilne.

 

Jaka oferta będzie dla mnie odpowiednia?

 

W sieci krąży wiele ofert. Różne firmy stosują odpowiednie chwyty marketingowe, które mają podkreślić wyjątkowość ich oferty. Nic bardziej nieprawdziwego. Możemy wyróżnić dwa, ewentualnie trzy rodzaje wyników w Google, które determinują pozycje domeny.

  • wyniki organiczne, są to naturalne wyniki wyszukiwarki. W nich pojawiają się pozycjonowane strony. To właśnie z nimi wiążą się oferty większości firm SEO.
  • linki sponsorowane, są to sztuczne rezultaty, które są umieszczane przez samą wyszukiwarkę. W nich widnieją strony internetowe firm, które decydują się płacić bezpośrednio Google. Jest to dość kosztowna opcja promocji domeny w sieci. Zaletą tej metody jest natychmiastowy efekt. Minusem wysoka cena za kliknięcie nawet do pięciu złotych.
  • mapy Google jest to ostatni rodzaj wyników. Do końca nie można ich jednoznacznie sklasyfikować. Z jednej strony należą do naturalnych wyników. Natomiast możliwość umieszczenia w nich domeny jest nie do końca jasna.

Znając już podstawowe rodzaje wyników, możemy przejść do wyboru fraz na jakie ma zostać przeprowadzone pozycjonowanie wybranej strony www. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem są krótkie frazy tj. drzwi, sklepy internetowe itp. Niestety takie słowa kluczowe są najdroższe i mogą dochodzić do kilku tysięcy złotych miesięcznie. Ten model promocji strony przeznaczony jest dla firm, które prowadzą działalność na globalnym rynku i zależy im na ogólnokrajowej reklamie. Inny rodzaj marketingu sieciowego to dobór miasta do wybranej frazy. Np.: drzwi Radom, strony internetowe Warszawa, projektowanie stron Radom. Taka opcja jest o wiele tańsza. Dobrze sprawdzi się we wszelkiego rodzaju gabinetach lekarskich, firmach działających na lokalnym rynku. W porównaniu do pierwszego rozwiązania przeważa stosunek cenowy do liczby wyszukań danej frazy w Google.

 

Modele rozliczeń

 

Ogólnie można przyjąć trzy rodzaje rozliczeń za pozycjonowane frazy dla każdej strony internetowej. Pierwszy z nich polega na stałych, ryczałtowych opłatach, które pobierane są co miesiąc. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które pragną promować swoją stronę internetową na wiele fraz. Taki model jest również stosowany w przypadku metody długiego ogona, która polega na pozycjonowaniu odpowiednich podstron serwisu. Minusem tej metody jest pobieranie stałej opłaty niezależnie od uzyskiwanych efektów. Drugi model rozliczeń za pozycjonowanie strony WWW to pobieranie opłat wyłącznie za efekty. Polecamy go dla stron www, które mają być promowane na małą liczbę fraz. Również dobrze sprawdzi się w przypadku dość ciężkich słów kluczowych. Plusem tego typu rozliczeń z klientem, jest fakt, że zleceniodawca płaci wyłącznie za efekty. Trzeci rodzaj płatności to rozbudowanie opłat za efekty. Bazowa opłata pobierana jest za wyniki z przedziału 8 - 10. Za wyższe pozycje doliczany jest % dodatek do ceny wyjściowej. Taki model doskonale sprawdzi się u osób, którym zależy na najwyższych pozycjach w Google. Jest to najkosztowniejszy sposób rozliczeń za pozycjonowanie stron internetowych.

Dodano: 08-06-2011
wszystkie wpisy
Tworzymy piękne strony internetowe, które dają wymierne korzyści naszym Klientom.
Dzięki naszym stroną internetowym Twoja firma otrzymuje profesjonalną reklamę w Internecie, która przekłada się na większą liczbę klientów.
projekt strony internetowej - JFM Furniture Warszawa
portal internetowy - 4MFX
sklep internetowy - Tkaniny Dziecięce Radom
przykład strony WWW - Trans Sat Warszawa
realizacja strony internetowej - Holrys Warszawa
strona internetowa Macc Partner Warszawa
wykonanie strony WWW - Double Kick Studio Warszawa
projekt strony internetowej - 4M International
wykonanie strony internetowej - Dryten Radom
strona WWW - Montaże CNC
strona internetowa Stekro
sklep internetowy My Home
Wykonanie strony WWW - Sj Cam Poznań
Masz pytania zadzwoń do nas: 600 395 128
Referencje naszych klientów
Zobacz co piszą o nas nasi klienci, czy są zadowoleni ze współpracy z nami?
Firma Devilart wykonała stronę internetową dla naszej firmy. Współpraca z firma Devilart układała się bardzo dobrze. Komunikacja ze strony Devilart była bardzo szybka, precyzyjna i ...
Great Plate & Events
Firma Devilart S.C. wykonała dla nas rozbudowaną stronę internetową, która ma prezentować naszą ofertę w Internecie. Ponadto po udanej współpracy przy pierwszym zleceniu, powierzyliśmy firmie DevilArt S.C. ...
Epicenter Sp. z o.o.
zobacz wszystkie opinie
Masz pytania zadzwoń do nas: 600 395 128
Formularz Kontaktowy
*
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez DevilArt S.C. danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. POKAŻ WIĘCEJ Administratorem danych osobowych jest DevilArt S.C. z siedzibą w Radomiu, ul. Zachodnia 14K, 26-600 Radom. Podane dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty oraz świadczeniem usług przez administratora danych. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani.
* wymagane pola
Zadzwoń, Napisz
potrzebujesz strony internetowej - napisz do nas
interesuje Cię wykonanie strony WWW - zadzwoń do nas
© DevilArt S.C. wszelkie prawa zastrzeżone, polityka prywatności.