profesjonalne strony www
i sklepy internetowe szyte na miarę

Czy sklepy internetowe są rentowne

sklepy internetowe

sklepy internetowe

Do napisania tego wpisu nakłoniły nas refleksje, które są skutkiem naszych obserwacji dotyczących rozwoju handlu elektronicznego w Polsce.

Rozważania należy rozpocząć od samej istoty sklepu internetowego (strony www z możliwością sprzedaży w Internecie) i specyfiki sprzedaży On-Line. Jeszcze do niedawana panowała opinia, że są branże w których taki rodzaj sprzedaży się nie przyjmie. Przykładem były drzwi, gdzie jako jedni z pierwszych stworzyliśmy sklep internetowy dla firmy WinDoor, która szybko doceniła zalety sprzedaży w sieci.

Wniosek: nie ma takiej branży, w której nie może funkcjonować sprzedaż w sieci.

Przyjmując powyższą myśl za wyjście do dalszych rozważań, należy rozróżnić dwa przypadki tworzenia strony internetowej, która ma umożliwiać handel w sieci.

Pierwszy z nich odnosi się do firm, które posiadają tradycyjną sprzedaż swoich produktów lub są producentami danego towaru. W ich przypadku stworzenie dodatkowego kanału dystrybucji produktów jest jak najbardziej dobrym i naturalnym posunięciem - każdy podmiot gospodarczy winien dywersyfikować (poszerzać) swoje rynki zbytu.

Natomiast drugi przypadek odnosi się podmiotów gospodarczych, które opierają swoją działalność na sprzedaży internetowej. Dla nich sklep internetowy jest podstawowym kanałem dystrybucji produktów. I tu pojawia się problem! Wynika on z kilku czynników, które można podzielić na:

  1. czynniki związane z promocją strony www,
  2. czynniki związane z rozpoznawaniem marki przez klientów,
  3. czynniki społecznoekonomiczne.

Ad 1. Samo stworzenie sklepu internetowego to dopiero początek Twojej drogi do sukcesu w Internecie. Koszt zaprojektowania strony www, który umożliwia sprzedaż w Internecie to 20% kosztów jakie musi ponieść Twoja firma. Ogólnie reklama nie należy do najtańszych, również ta w Internecie to rząd od kilkuset złotych do kilku lub kilkunastu tysięcy miesięcznie. Bez niej nasza strona internetowa będzie bezużyteczna. Oczywiście, możemy promować ją w inny sposób: ulotki, bannery reklamowe, wizytówki, itp. Lecz te formy reklamy nie sprawdzą się w przypadku sklepów On-Line. Dla tej formy sprzedaży najlepsze będzie:

  • pozycjonowanie strony internetowej,
  • bannery na serwisach branżowych,
  • marketing szeptany,
  • wysyłanie e-maili reklamowych (opcjonalnie, gdyż skuteczność jest dość niska - większość Internautów kasuje je automatycznie).

Ad 2. Nowy sklep internetowy będzie na początku kolejną stroną www umożliwiającą zakupy w sieci. Nic w tym złego, lecz należy pomyśleć jak zbudować silną markę naszego sklepu wśród użytkowników sieci. Dobra i rozpoznawana (nawet lokalnie) marka to duży sukces. Dzięki temu zdobędziemy stałych klientów, którzy będą nas polecać na innych serwisach. Takie działanie jest nawet zgodne z wytycznymi Google.

Ad 3. Projektując sklep należy zastanowić się, co nowego wniesie on do sieci. Jak będziemy konkurowali z podobnymi sprzedawcami, którzy są już na rynku, a ich strony internetowe mają już stabilną pozycję. Należy pamiętać, iż w sieci jest wiele sklepów On-Line. Dlatego bardzo ważnym aspektem jest przygotowanie strategii działania, która umożliwi przyciągnięcie konsumentów na naszą stronę internetową.

Reasumując, posiadanie sklepu internetowego jest na pewno opłacalne w pierwszym przypadku. Jest to dodatkowy kanał dystrybucji produktów twojej firmy. Natomiast jeśli chcą Państwo opierać swoją działalność wyłącznie na sklepie internetowym to nie jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż koszty jego promocji mogą być wyższe od zysków jakie on wygeneruje.

Dodano: 09-06-2012
wszystkie wpisy
Tworzymy piękne strony internetowe, które dają wymierne korzyści naszym Klientom.
Dzięki naszym stroną internetowym Twoja firma otrzymuje profesjonalną reklamę w Internecie, która przekłada się na większą liczbę klientów.
projekt strony internetowej - JFM Furniture Warszawa
portal internetowy - 4MFX
sklep internetowy - Tkaniny Dziecięce Radom
przykład strony WWW - Trans Sat Warszawa
realizacja strony internetowej - Holrys Warszawa
strona internetowa Macc Partner Warszawa
wykonanie strony WWW - Double Kick Studio Warszawa
projekt strony internetowej - 4M International
wykonanie strony internetowej - Dryten Radom
strona WWW - Montaże CNC
strona internetowa Stekro
sklep internetowy My Home
Wykonanie strony WWW - Sj Cam Poznań
Masz pytania zadzwoń do nas: 600 395 128
Referencje naszych klientów
Zobacz co piszą o nas nasi klienci, czy są zadowoleni ze współpracy z nami?
Firma Devilart wykonała stronę internetową dla naszej firmy. Współpraca z firma Devilart układała się bardzo dobrze. Komunikacja ze strony Devilart była bardzo szybka, precyzyjna i ...
Great Plate & Events
Firma Devilart S.C. wykonała dla nas rozbudowaną stronę internetową, która ma prezentować naszą ofertę w Internecie. Ponadto po udanej współpracy przy pierwszym zleceniu, powierzyliśmy firmie DevilArt S.C. ...
Epicenter Sp. z o.o.
zobacz wszystkie opinie
Masz pytania zadzwoń do nas: 600 395 128
Formularz Kontaktowy
*
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez DevilArt S.C. danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. POKAŻ WIĘCEJ Administratorem danych osobowych jest DevilArt S.C. z siedzibą w Radomiu, ul. Zachodnia 14K, 26-600 Radom. Podane dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty oraz świadczeniem usług przez administratora danych. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani.
* wymagane pola
Zadzwoń, Napisz
potrzebujesz strony internetowej - napisz do nas
interesuje Cię wykonanie strony WWW - zadzwoń do nas
© DevilArt S.C. wszelkie prawa zastrzeżone, polityka prywatności.