KONTAKT
projektowanie, budowa, tworzenie stron internetowych

Diabelsko Dobre
Strony Internetowe!

Pamiętaj: diabeł tkwi w szczegółach.
Potrzebujesz profesjonalnej strony internetowej dla swojej firmy?
Strony internetowe: tworzenie, projektowanie, budowa

Diabelsko Dobre
Strony Internetowe!

Pamiętaj: diabeł tkwi w szczegółach.
Potrzebujesz profesjonalnej strony internetowej dla swojej firmy?

Panel administracyjny strony internetowej

strony internetowe to dopiero początek

sklepy internetowe, strony internetowe

sklepy internetowe, panel administracyjny, strony internetowe z panelem administracyjnym, panel CMS do strony WWW

Wiele osób przesyła do naszej firmy zapytanie ofertowe odnośnie naszego panelu administracyjnego strony www lub pyta czy mogą samodzielnie aktualizować swoją stronę internetową. Oczywiście, że tak. Wszystkie nasze strony internetowe posiadają panel do zarządzania treścią, zwany potocznie CMS. Mając na uwadze liczne zapytania odnośnie zagadnień związanych z panelem internetowym strony, postanowiliśmy przygotować ten wpis na blogu.

Czym jest panele administracyjny strony

Na początku należy przybliżyć pojęcie panelu administracyjnego strony oraz napisać czym właściwie jest ten CMS strony WWW (ang. Content Management System). Powstanie pierwszego systemu CMS datuje się na rok 1995. Prekursorami byli założyciele amerykańskiej firmy CNET Halsey Minor i Jonathan Rosenberg, którzy stworzyli system o nazwie PRISM. System ten zawierał rozwiązań spotykanych w obecnych systemach zarządzania treścią. Działanie rozwiązania opierało się o szablony, do których wczytywane były dynamicznie treści z relacyjnej bazy danych. Była to podwalina i kamień milowy dla obecnych paneli administracyjnych stron internetowych. Obecne CMS w dalszym ciągu opierają się o relacyjne bazy danych. Najczęściej w panelach CMS są wykorzystywane bazy SQL. To właśnie w nich przechowywane są wszystkie treści, które są wyświetlane na stronach internetowych z panelem administracyjnym.

Zarys historyczny mamy już za sobą. Więc pora przejść do konkretów i wyjaśnić w sposób zrozumiały czym jest panel administracyjny strony internetowej i jakie korzyści niesie dla firmy, która posiada stronę internetową z CMSem.

Panel administracyjny - CMS ogólnie mówiąc umożliwia edycję treści, które zawarte są na firmowej stronie internetowej. Edytowane mogą być teksty, zdjęcia oraz dodawane pliki do pobrania w postaci PDF.

 

panele administracyjny - wygląd edytora treści


Jest to podstawowa i zarazem najważniejsza funkcjonalność panelu CMS. Natomiast posiadanie panelu administracyjnego na stronie nie ogranicza się do tych kilku funkcji. Jeśli strona internetowa posiada dział aktualności lub bloga to dzięki panelowi CMS jest możliwość dodawania nowych stron do bloga. Takie strony mogą zostać opatrzone odpowiednią grafiką w postaci miniaturki. Nic nie stoi na przeszkodzie aby poprzez panel administracyjny utworzyć galerię zdjęć do każdej nowej podstrony. Dalsza funkcjonalność panelu CMS jest uzależniona od wymagań każdego z naszych Klientów. Z pewnością można przyjąć, iż każdy panel administracyjny strony posiada następujące funkcje:

 • edycja treści,
 • dodawanie, usuwanie zdjęć,
 • określanie metadanych dla strony internetowej,
 • dodawanie aktualności.

Strony internetowe z panelem administracyjnym

Czy wszystkie strony internetowe posiadają panel CMS? Obecnie większość firm, które tworzą strony WWW oferuje strony internetowe z panelem administracyjnym. Natomiast nadal w internecie można spotkać strony internetowe, które nie posiadają panelu CMS. Są to zazwyczaj starze strony, które zostały wykonane wiele lat temu.

Natomiast wszystkie nasze strony internetowe posiadają intuicyjny i bardzo łatwy w obsłudze panel administracyjny. Nie tworzymy stron internetowych, które nie posiadają panelu. Wg nas tego rodzaju strony internetowe nie umożliwiają poprawnego prowadzenia działań marketingowych, a wręcz je uniemożliwiają.

Podstawowym założeniem strony internetowej jest godne prezentowanie firmy w internecie oraz prezentowanie jej aktualnej oferty. W przypadku braku panelu administracyjnego to zadanie jest znacznie utrudnione, a wielu przypadkach praktycznie niemożliwe. Doskonałym przykładem może być strona internetowa pizzerii czy gabinetu kosmetycznego. W pierwszym przypadku brak aktualizacji cen na stronie może doprowadzić do rezygnacji zamówień składanych telefonicznie. Inna cena (szczególnie niższa) produktu na stronie wpływa negatywnie na poziom zaufania klienta do firmy. Dzwoniąc w celu złożenia zamówienia, dowiaduje się iż cena jest wyższa. Takie działanie może zostać odebrane jako świadome wprowadzanie klientów w błąd. Oczywiście można rozwiązać ten problem poprzez usunięcie cen ze strony WWW, lecz czy dzięki temu zabiegowi uzyskamy pożądany efekt marketingowy i sprzedażowy. Z pewnością właściciel takiej strony internetowy zauważy zmniejszenie ilości telefonów. Klienci szukają pizzerii w najbliższej okolicy i porównują ceny. Ten prosty przykład pokazuje jak ważne jest aktualizowanie oferty na stronie internetowej i dlaczego powinno się tworzyć strony internetowe z panelem administracyjnym.

Rodzaje CMSów - jaki panel administracyjny wybrać

Wiele osób zastanawia się jaki panel administracyjny wybrać dla swojej strony. Czy są jakieś różnice w działaniu poszczególnych CMSów. Nasza firma stosuje wyłącznie autorskie rozwiązania, które umożliwiają dowolną konfigurację funkcji w naszym CMSie. Dzięki temu możemy dostosować go do dokładnych wytycznych naszych zleceniodawców. Stosując taką politykę możemy zagwarantować jego poprawne działanie oraz intuicyjność obsługi, czego nie umożliwiają darmowe, ogólnodostępne panele tj:

 • WordPress,
 • Joomla.

Nie twierdzimy, iż wymienione wyżej platformy są złe. Jednak ich obsługa wymaga pewnej wiedzy z zakresu informatyki, a zazwyczaj w firmie takich osób brakuje, lub mają inne ważniejsze zajęcia niż edycję treści na stronie www. Tym zajmują się zwykle osoby z przypadku, którym przydzielono nowy obowiązek, z którego muszą się sprawnie wywiązywać. Więc im łatwiejsze zarządzania treścią, tym dla nich lepiej.

Kolejną przewagą naszych rozwiązań nad darmowymi CMSami jest szybkość działania strony internetowej. Kod naszych stron jest przystosowany do funkcji, które aktualnie posiada strona internetowa z panelem administracyjnym. Natomiast darmowe rozwiązania typu WordPress posiadają znacznie większość ilość kodu, który trzeba przetworzyć aby wyświetlić stronę internetową. Większa objętość kodu powoduje, iż strony oparte na bezpłatnych CMSa działają znacznie wolniej. Doskonałym przykładem, który potwierdza wolne działanie strony internetowej zbudowanej na darmowych CMSach jest poniższa opinia naszego Klienta. Jego niezadowolenie z poprzedniej strony WWW było w 100% uzasadnione. Czas załadowania strony na WordPressie oscylował w granicach 13 sekund! Efekt, większość potencjalnych klientów opuszczało stronę przed jej pełnym załadowaniem.
 

dlaczego warto wybrać nasze strony internetowe z panelem CMS


Zmiana panelu administracyjnego na nasz autorski wyeliminowała problem z długim ładowaniem strony internetowej. Ponadto nie występują już błędy z wyświetlaniem poszczególnych elementów strony WWW. Dodatkowo nowa strona posiada szereg zaawansowanych funkcji, które były nie możliwe do wprowadzenia w wersji opartej na WordPressa. Obecnie każdy pacjent, który dokonana zapisu przez stronę internetową otrzymuje automatyczne powiadomienie o wizycie. Jest one wysyłane zarówno na adres e-mail oraz przy pomocy wiadomości SMS na telefon komórkowy.

 

panel administracyjny - funkcja przypomnień SMS

Jakie funkcje może posiadać panel administracyjny

Funkcjonalność panelu administracyjnego strony jest praktycznie nieograniczona. Wszystko zależy od potrzeb konkretnego Klienta. Natomiast większość właścicieli stron internetowych, które posiadają panele CMS, skupia się na aktualizacji lub dodawaniu treści i zdjęć na stronie WWW. Dlatego należy przyjąć, iż podstawowa funkcjonalność panelu to możliwość łatwej edycji treści i zdjęć na stronie. Jest to możliwie dzięki przyjaznemu edytorowi treści, który swoim wyglądem przypomina edytor tekstowy Word.

 

jak wygląda panel administracyjny - CMS


Kolejnym przydatną funkcją każdego panelu CMS jest możliwość dodawania wielu zdjęć do galerii. Operacja taka powinna być bardzo prosta i sprowadzać się do wyboru zdjęć z komputera i naciśnięcia przycisku „Zapisz”. Resztę czynności wykona panel administracyjny. Użytkownik panelu CMS nie musi dokonywać samodzielnej konwersji zdjęć do odpowiedniego rozmiaru - to zadanie dla odpowiednio zaprojektowanego panelu administracyjnego.

 

 

dodawanie zdjęć do galerii w panelu administracyjnym


Oczywiście są to podstawowe funkcje panelu CMS. W bardziej rozwiązanych serwisach internetowych są stosowane panele administracyjne o znacznie rozbudowanej funkcjonalności, która umożliwia:

 • zarządzanie klientami,
 • automatyczne wysyłanie wiadomości e-mail,
 • tworzenie dynamicznych list i ich eksport do pliku Excel czy PDF,
 • przygotowywanie spersonalizowanych ofert dla wybranych grup klientów,
 • zarządzanie sprzedażą poprzez stronę internetową,
 • tworzenie treści, które są dostępne dla zalogowanych użytkowników,
 • automatyzację płatności tj: PayU czy PayPal,
 • tworzenie zapisów On-Line do wybranych specjalistów (idealne rozwiązanie do wszelkiego rodzaju gabinetów medycznych),
 • generowanie zaawansowanych raportów sprzedaży,
 • wyznaczanie tras dla handlowców i śledzenie ich postępów w pracy,
 • budowanie systemów prowizyjnych i innych schematów motywacyjnych,
 • tworzenie programów partnerskich,
 • projektowanie systemów do głosowania i oceniana danych produktów czy osób,
 • tworzenie zaawansowanych konfiguratorów wyceny produktów czy usług (doskonały przykład to kalkulatory do wyliczania kwot ubezpieczeń czy rat kredytów oraz leasingów),
 • inne zadania, które znacznie usprawnią i zautomatyzują pracę w danej firmie.

Modernizacja strony internetowej - dodanie panelu CMS

Wiele osób może się zastanawiać czy możliwa jest modernizacja strony internetowej i dodanie do niej panelu administracyjnego. Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca - można dodać panel CMS do istniejącej strony. Natomiast nasuwa się natychmiast drugie pytanie - czy warto?

Jeśli strona internetowa nie posiada panelu CMS to zazwyczaj lata swojej świetności ma już za sobą. Nie oznacza to, iż nic z obecnej strony internetowej nie można wykorzystać. Jeśli szata graficzna jest ciekawa i odpowiada ona właścicielowi strony, warto ją odświeżyć i dostosować do obecnych standardów. Drugim cennym zasobem są teksty, opisy produktów - jeśli są dobrej jakości to warto je wykorzystać.

Natomiast cały silnik strony internetowej trzeba przygotować od nowa z zachowaniem koncepcji graficznej i bieżących materiałów, które znajdują się na stronie. Dzięki temu nowa strona internetowa będzie kontynuacją poprzedniej wersji - zachowamy spójną identyfikacje wizualną. Ponadto tak zaprojektowana strona (stworzona od nowa) będzie idealnie działać na urządzeniach mobilnych. Jest to bardzo ważne, gdyż w niektórych branżach większość wejść na stronę WWW jest dokonywane z telefonów komórkowych. Należą do nich między innymi:

 • branża kosmetyczna: wszelkiego rodzaju gabinety kosmetyczne i odnowy biologicznej,
 • branża gastronomiczna: pizzerie oraz restauracje,
 • branża hotelarska,
 • branża związana z medycyną: gabinety stomatologiczne oraz lekarskie.

 

Dodano: 01-02-2020
wszystkie wpisy
Postaw na pewnego wykonawcę!
Nasze umiejętności potwierdzają referencję od naszych Klientów.
Ponad 100 sztuk podpisanych skanów referencji.
tanie strony internetowe Radom, Warszawa
Kancelaria Radcy Prawnego Krzysztof Westfal
Niniejszym pismem chcielibyśmy wyrazić zadowolenie z współpracy z firmą Devilart S.C. w zakresie zaprojektowania strony internetowej westfal.pl.

Firmę DevilArt S.C. cechuje terminowość, profesjonalizm oraz odpowiedzialność za wykonywane zadania. Dzięki temu, współpraca z firmą DevilArt S.C. zaowocowała stworzeniem funkcjonalnej strony www, dopasowanej do potrzeb naszej kancelarii prawnej i jej profilu działalności.

Tak więc możemy zaświadczyć, że firma DevilArt S.C. jest firmą godną polecenia w zakresie tworzenia stron internetowych.
Zobacz nasze realizacje
Zobacz jak może wyglądać Twoja strona internetowa. Setki zrealizowanych projektów to gwarancja najwyższej jakości usług, które może Ci zaoferować.
wykonane strony internetowe
Szybkie linki
Oferta
Realizacje
Referencje
Kontakt
Może Cię zaciekawić
Pozycjonowanie
Aktualności
Radom
Warszawa
Kontakt z nami
DevilArt S.C.
NIP: 796 288 59 10
Tel: 600 395 128
E-mail: info@devilart.pl